Kolejna grupa personelu medycznego szpitala tym razem lekarzy ( z oddziału neurologii oraz POZ), uczestniczyła w kursie wprowadzającym „Postępowanie z pacjentem urazowym w ramach pomocy przedszpitalnej”, obejmujący część teoretyczną i praktyczną, który jest elementem przygotowującym do szkoleń prowadzonych w ekstremalnych warunkach w przygotowywanych salach symulacji. Równolegle specjalistka z Zakładu Diagnostyki Obrazowej, przeprowadziła kurs USG FAST (Focused Assessment with Sonography for Trauma) tj. szybkie, przyłóżkowe badanie ultrasonograficzne stosowane w medycynie ratunkowej u pacjentów po urazach. Łącznie przeszkolonych zostało już ponad 50 osób zwiększając zdolność szpitala do działania w warunkach szczególnych. Docelowo instruktorzy Zakładu Medycyny Wojskowej i Katastrof, mają przeszkolić cały personel szpitala.
płk Bogusław PIĄTEK