1. Home
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. POŻEGNANIE KOMENDANTA PŁK. ALEKSANDRA...

POŻEGNANIE KOMENDANTA PŁK. ALEKSANDRA MICHALSKIEGO

Zgodnie z decyzją Ministra Obrony Narodowej, płk dr hab. n. biol. med. Aleksander Michalski, Komendant Szpitala Klinicznego – Komendant Rejonu Zabezpieczenia Medycznego Wojsk, przeniesiony został do dyspozycji i skierowany do wykonywania zadań w innej jednostce. W związku z zakończeniem służby w 1. Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką SPZOZ w Lublinie w dniu 29.05.2026r. płk Michalski pożegnał się z personelem Szpitala oraz przedstawicielami zaprzyjaźnionych jednostek i instytucji. W trakcie uroczystości przedstawił podsumowanie swojej działalności w latach 2020 – 2026 jako Komendant Szpitala w trakcie którego dziękował poszczególnym współpracownikom wspierającym jego wysiłki, zmierzające do poprawy funkcjonowania naszej placówki oraz Rejonu Zabezpieczenia Medycznego Wojsk. Osiągnięcia te zyskały uznanie wśród uczestników spotkania, które zostało wyrażone długimi gromkimi brawami i trudnym do ukrycia wzruszeniem wśród wielu. Uczestniczący w uroczystości przedstawiciel Ministra Obrony Narodowej płk Mariusz Świderski Zastępca Dyrektora Departamentu Wojskowej Służby Zdrowia, podziękował płk. Aleksandrowi Michalskiemu za lata pracy na rzecz Szpitala oraz osiągnięte sukcesy i życzył dalszej pomyślności w życiu zawodowymi i osobistym a w dalszej części wystąpienia przedstawił nowego Komendanta płk mgr. inż. Michała  Ryciaka, który dotychczas zajmował stanowisko Szefa Ośrodka Diagnostyki i Zwalczania Zagrożeń Biologicznych. Pułkownik Ryciak jest absolwentem wydziału Mechatroniki Wojskowej Akademii Technicznej, studiów podyplomowych Bezpieczeństwo i Higiena Pracy oraz studiów podyplomowych Zarządzanie i kierowanie podmiotem leczniczym resortu Obrony Narodowej. Przez wiele lat związany z logistyką wojskową w Ośrodku Diagnostyki i Zwalczania Zagrożeń Biologicznych Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii. 

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości przyszedł czas na indywidualne podziękowania i życzenia.

Dziękujemy Panie Pułkowniku za lata wspólnej pracy i zaangażowanie w rozwój szpitala, który widać i o którym słychać nie tylko w Lublinie. Życzymy wszelkiej pomyślności i spełnienia wszystkich planów tych zawodowych i osobistych.

W takich sytuacjach chciało by się zanucić  „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena:
„Dziwny ten świat
Świat ludzkich spraw
Czasem, aż wstyd przyznać się
A jednak często jest
Że ktoś słowem złym
Zabija tak, jak nożem

Lecz ludzi dobrej woli jest więcej.
I mocno wierzę w to.
Że ten świat
Nie zginie nigdy dzięki nim”

płk Bogusław PIĄTEK
Foto Paweł SNOPEK

Facebook