Jednym z priorytetów określonych w Programu Rozwoju Sił Zbrojnych RP na lata 2025-2039 wyznaczającym strategiczne kierunki transformacji Wojska Polskiego jest pozyskanie i wyszkolenie rezerw. Żołnierze rezerwy mają stać się jednym z filarów zdolności obronnych państwa. Ćwiczenia żołnierzy rezerwy to jeden z elementów przygotowania Szpitala do działania zgodnie z przeznaczeniem. Po kilku latach przerwy rozpoczął się cykl szkoleń w ramach których żołnierze rezerwy będą mieli okazję zapoznać się ze strukturą szpitala, zadaniami, oraz podstawowymi informacjami dotyczącymi funkcjonowania szpitala w określonych sytuacjach. W kolejnym etapie w trakcie zaplanowanych krótkotrwałych ćwiczeń wojskowych będzie możliwość przećwiczenia praktycznej realizacji zadań. Żołnierzom rezerwy, dziękujemy za wysoki poziom stawiennictwa oraz zaangażowanie w szkolenie co potwierdza ich wysoki stopień odpowiedzialności za sprawy związane z obronnością państwa.
płk Bogusław PIĄTEK