Pracownia posiada salę zabiegową, wyposażoną w najnowocześniejszy sprzęt wykorzystywany do interwencji na naczyniach wieńcowych: stacjonarny Philips Allura Fd10.
Wykonywane zabiegi diagnostyczno-lecznicze:
– koronarografia,
– cewnikowanie serca,
– angio-CT naczyń wieńcowych
– przezskórna angioplastyka z DES, z DEB
– rotablacja,
– litotrypsja,
– zabiegi rekanalizacji przewlekłych zamknięć naczyń wieńcowych (CTO),
– zamykanie ASD, PFO,
– ultrasonografia wewnątrznaczyniowa,
– optyczna tomografia koherentna (OCT),
– pomiar cząstkowej rezerwy przepływu (FFR, IFR)
Oprócz zabiegów powszechnie stosowanych w pracowniach, wykonywane są również wysokospecjalistyczne zabiegi m.in. rotablacja (10-letnie doświadczenie) oraz rekanalizacja przewlekłych zamknięć (CTO) metodami antegrade, retrograde oraz antegrade dissection i reentry (ADR). W listopadzie 2019r wykonano pierwszy w Lublinie zabieg litotrypsji zmian w naczyniach wieńcowych.
Zespół hemodynamiczny jako pierwszy w Polsce i jeden z pierwszych na świecie przedstawił nowatorską metodę leczenia perforacji tętnic wieńcowych za pomocą uciętego cewnika balonowego, prezentując tę technikę z powodzeniem na największej Konferencji Kardiologii Inwazyjnej EuroPCR w Paryżu. Aktualnie w pracowni wykonywane są praktycznie wszystkie metody interwencji na naczyniach wieńcowych stosowane w Polsce i na świecie.
Pracownia wyposażona jest w ultrasonograf wewnątrzwieńcowy (IVUS) z korejestracją oraz tomograf do optycznej tomografii wewnątrznaczyniowej (OCT). Dodatkowo, pracowania posiada aparat do pomiaru cząstkowej rezerwy przepływu (FFR oraz IFR) służący do oceny istotności zwężeń.
Ośrodek dysponuje sprzętem umożliwiającym ratowanie pacjentów z ostrą, skrajną niewydolnością serca: pompa Impella oraz pompa do kontrapulsacji wewnątrzaortalnej. W roku 2019 w pracowni wykonano prawie 1200 angioplastyk co wysunęło ośrodek na 1 miejsce w Lubinie pod względem ilości wykonywanych zabiegów.
Od ponad roku w pracowni wykonywane są zabiegi strukturalne takie jak przezskórne zamykanie ubytków międzyprzedsionkowych (PFO, ASD).
Pracownia posiada akredytację AISN klasy B
kierownik: dr n. med. Grzegorz Sobieszek
lekarze:
dr n. med. Bartosz Zięba,
dr n. med. Bartosz Olajossy,
dr n. med. Rafał Celiński,
lek. Katarzyna Janeczek-Gęca,
lek. Kamil Banasik
pielęgniarka koordynująca:
mgr Barbara Dec
pielęgniarki:
mgr Elżbieta Ryba
mgr Karolina Adamczyk
technicy:
Piotr Czornyj
mgr Arkadiusz Górczyński
Komentarze są zablokowane.